magazin
A Zanox főszereplője, Misi szeme előtt csak egy dolog lebeg: végre szeretné felvállalni a Janka iránti szerelmét. Interjúnkban a film színészei,…
továbbpodcast
Már látható a mozikban az utóbbi évek legvagányabb időutazása, ami valójában egy univerzális coming-of-age történetet takar. A film társírója, a…
továbbmagazin
A tavalyi nyarat egy földönkívülis, Zalatnay Saroltás sci-fi dobta fel, idén pedig egy érettségiző tini pálinkával fűtött időutazása derít minket…
továbbmagazin
Sci-fi a panelházak között, életveszélyes kockázatok és életmentő mellékhatások. Aki mindezt vállalja: egy szorongó, szerelmes kamaszból lett…
továbbmagazin
Mit tehet egy félénk gimnazista srác, aki retteg a megszégyenüléstől, de minden álma, hogy összejöjjön az osztály legvagányabb lányával? Pontosan az…
továbbhír
Az idei Let's CEE filmfesztivál több magyar sikert is hozott: az osztrák filmfesztivál pitch fórumán két magyar alkotó, Fabricius Gábor és Baranyi…
továbbhír
A Let’s CEE filmfesztivált április 13. és 22. között rendezik meg az osztrák fővárosban. A filmmustrán 160 alkotást tekinthet meg a közönség. A…
továbbhír
Szeptemberben kezdődik az iskola, visszatér a nyaralásból a szakma, a diákság, és a kíváncsi nézők. Az iskolaévet rögtön szeptember 1-jén a Toldi…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéAlvy Singer / Annie Hall